Choco haver pindarepen

Een heerlijke traktatie voor tussendoor, voor de lekkere trek zeg maar. Deze choco haver pindarepen zijn een iets gezonder alternatief voor de repen die je kant-en-klaar in de supermarkt koopt. Ze zijn bovendien helemaal niet moeilijk om zelf te maken. Het enige wat je nodig hebt, is een beetje geduld. De repen moeten namelijk een tijdje opstijven in de koelkast. Maar daarna kun je ze gemakkelijk in stukken snijden en lekker ervan smullen.

Door de combinatie van havermout, pindakaas en chocolade zijn deze haverrepen met pindakaas behoorlijk machtig. Een klein stukje is daarom vaak al genoeg om je lekkere trek te stillen. Ideaal om mee te nemen als tussendoortje of om thuis in de koelkast te bewaren voor wanneer je zin hebt in iets lekkers.

Een van de belangrijkste ingrediënten in deze repen is havervlokken. Deze bevat veel oplosbare vezels, waardoor het goed vult. Haver is van nature glutenvrij, maar let er bij een strikt glutenvrij dieet wel op dat je gecertificeerde glutenvrije havervlokken gebruikt, omdat gewone tijdens de verwerking met gluten in aanraking kan komen.

Met havervlokken kun je trouwens veel meer maken dan alleen deze lekkere repen. Denk aan een klassiek bord havermoutpap, overnight oats, muffins en pannenkoeken. Je kunt het ook door een smoothie verwerken voor een extra vullend ontbijt.

Deze zelfgemaakte choco pindarepen met havermout zijn dus niet alleen lekker, maar ook ontzettend leuk om zelf te maken. Even wachten, snijden en genieten maar!

Havervlokken

Havervlokken zijn zo veelzijdig. Lees hier wat je er allemaal mee kunt maken.

 

Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling ⭐⭐⭐⭐⭐ achterlaten.

Recept Choco haver pindarepen:

Choco haver pindarepen. Deze repen zijn een iets gezondere versie van de repen die in de winkel liggen. Dus voor de lekkere trek deze dus maken.
Voorbereidingstijd 5 minuten
Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 4 uur 15 minuten
Gang Tussendoortje, Zoete lekkernijen
Keuken Nederlands
Porties 12 personen

Ingrediënten
  

  • 230 gr pindakaas met stukjes noot
  • 170 gr vaste honing
  • 100 gr kokosolie
  • 250 gr haver (rolled oats)
  • 110 gr gezouten pinda's, gehakt
  • 200 gr pure chocoladereep

Instructies
 

  • Bekleed een vierkante bakvorm (22 cm) met bakpapier.
  • Verwarm in een middelgrote pan de pindakaas, honing en kokosolie tot alles gesmolten is. Roer goed door. Haal de pan van het vuur en meng de haver en pinda's erdoor.
  • Giet het mengsel in de bakvorm en druk goed aan. Laat het afkoelen en zet dan afgedekt in de koelkast om op te stijven.
  • Hak de chocoladereep in kleine stukjes. Smelt de helft van de chocolade au-bain-marie.
  • Als de chocolade helemaal gesmolten is dan haal je de schaal van het vuur en smelt je de overige chocolade erdoor. Giet dit op het mengsel in het bakblik.
  • Laat weer afkoelen en zet dan in de koelkast om op te stijven.
  • Snijd het in repen. Bewaar de repen ingepakt in het bakpapier in een afgesloten bak in de koelkast.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating