Galette van rode pruimen

Ik zag mooie grote rode pruimen liggen bij mijn groenteboer. Heerlijk om zo te eten, maar ik wilde toch echt iets van maken waarbij de kleur van de pruim goed uitkwam. Nou het is deze prachtige en heerlijke galette van rode pruimen geworden. Is het geen plaatje? Dus snel naar je groenteboer en vragen of zij ook van die pruimen hebben die zo prachtig rood zijn van binnen. Dan kan jij deze makkelijk te maken taart ook bakken en de blits maken als je dit als nagerecht serveert bij een etentje.

 

Pruimen

 

Het is nu echt het seizoen van de pruimen, dus geniet ervan. Het is een zogenaamde steenvrucht. Er bestaan heel veel soorten pruimen van gele, groene, blauwe en deze rode.
Ik had deze rode nog nooit eerder gezien, daarom had ik ze snel gekocht voordat ze weg zijn.
Dat gebeurt mij wel vaker, dan zie ik iets nieuws bij de groenteboer liggen en koop het niet. Eenmaal thuisgekomen, denk ik dan … oh daar kan ik leuk dit of dat van maken. Als ik dan weer bij de groenteboer kom, is het uitverkocht. Dat gebeurt me niet weer, ik koop nu gelijk iets als ik wat bijzonders zie.

 

De meest voorkomende pruimensoorten in Nederland zijn de Opal, Reine Victoria en de Reine Claude. Ik vermoed dat die mooie rode geen Nederlands ras is.
Gebruik voor deze galette niet al te rijpe pruimen, ze worden namelijk gebakken. Maar het moeten ook weer geen keiharde pruimen zijn, iets er tussenin.
Dit Pruimentaartje van amandelmeel is trouwens ook erg lekker.

 

Galette

 

Een galette is een Franse platte cake/taart wat oorspronkelijk uit Normandië komt. Het is een vrij makkelijk te maken platte taart, die je kunt vullen met allerlei soorten fruit wat in het seizoen is. Je maakt een deeg en rolt dit uit tot een groot rond deeg of je koop een kant-en-klaar deeg zoals ik gedaan heb. Dan beleg je het met fruit (of groente) in het midden en vouwt de randen naar binnen. Het ziet er rustiek, maar ook mooi uit. Je kunt er een zoete of hartige variant van maken.

 

Tips:

 

Ik heb als bodem de ronde quiche & taart deeg (32 cm) van de AH gebruikt.
Bak de taart helemaal onder in de oven, dan krijg je een lekkere krokante bodem.
Je eet de taart koud, maar warm of lauwwarm zal het ook lekker zijn.
Serveer het met een dot slagroom of mascarpone.

 

 

Recept Galette van rode pruimen:

Galette van rode pruimen. Ik zag van die prachtige rode pruimen liggen, daar wilde ik iets speciaals mee doen. Ik heb er een heerlijke galette van gamaakt.
Voorbereidingstijd 15 minuten
Bereidingstijd 30 minuten
Totale tijd 45 minuten
Gang Nagerechten, Zoete lekkernijen
Keuken Frans
Porties 8 personen

Ingrediënten
  

  • 8 grote rode pruimen
  • 65 gr (riet)suiker + extra
  • 1 tl rozenwater
  • ½ tl kardamompoeder
  • 75 gr amandelspijs
  • 1 ronde taartdeeg 230 gr
  • 1 ei, geklutst

Instructies
 

  • Spoel de pruimen schoon, dep ze droog en snijd ze doormidden. Verwijder de pit en snijd de helften in vier schijfjes.
  • Doe ze in een kom en meng er de rietsuiker, rozenwater en kardamom door.
  • Verwarm de oven voor op 200˚C. Rasp de amandelspijs met een grove rasp.
  • Rol het ronde deeg uit op een bakblik. Laat het bakpapier van het deeg eronder liggen.
  • Prik met een vork gaatjes in het midden van de taartbodem en verdeel de amandelspijs erover. Houd ongeveer 4 centimeter van de rand vrij.
  • Rangschik de pruimpartjes (zonder vocht) rondom op de taart. Vouw de buitenste rand naar binnen en bestrijk de rand met het ei. Strooi nog wat suiker op de rand.
  • Schuif de taart in de oven en bak onder in de oven in ongeveer 30 minuten gaar.
  • Haal dan uit de oven en laat afkoelen.
  • Het vocht wat overgebleven is, kan je lekker door de slagroom kloppen die je bij de taart serveert.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating