Appel Kruimel Koekjes

Deze appel kruimel koekjes is een recept van Jamie Oliver, maar ik heb er weer mijn twist aan gegeven. Het recept komt uit zijn boek 5 ingrediënten. Deze koekjes zijn heerlijk bij een kopje thee.

Ook weer met dit recept met ik zo blij met mijn nieuwe Kenwood foodprocessor, je gooit alles er in en in no-time heb je een koekjesdeeg.

 

En nog zo’n lekker en makkelijk recept voor koekjes is Krokante hartvormige koekjes

Appel kruimel koekjes. Deze heerlijke appel kruimel koekjes is een recept van Jamie Oliver uit zijn nieuwste boek 5 Ingrediënten.
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 14 minuten
Totale tijd 24 minuten
Gang Tussendoortje, Zoete lekkernijen
Keuken Nederlands
Porties 20 personen

Ingrediënten
  

  • 100 gr gedroogde appeltjes
  • 200 gr zelfrijzend bakmeel
  • 100 gr koude roomboter
  • 100 gr rietsuiker
  • 1 el kaneelpoeder
  • 1 snufje zout
  • 1 ei (L)
  • 2 el kokosrasp

Instructies
 

  • Verwarm de oven voor op 200˚C. Leg een bakvel op een grote bakplaat.
  • Doe de appeltjes in je keukenmachine en hak ze (niet te) fijn. Voeg dan de bloem, boter, suiker, kaneelpoeder en een snufje zout toe en meng tot er fijne kruim is ontstaan.
  • Schep drie eetlepels van deze kruim uit de machine en doe dit in een schaaltje apart. Meng die kruim met de kokosrasp.
  • Voeg nu het ei toe aan het mengsel in de keukenmachine en meng tot er een deeg ontstaan is.
  • Haal het deeg uit het apparaat en verdeel het in 20 stukken. Maak er balletjes van en leg deze op de ovenplaat. Druk ze plat en bestrooi ze met het achtergehouden kruim.
  • Bak de koekjes ongeveer 10-12 minuten in de oven tot ze licht goudbruin zijn.
  • Haal ze uit de oven en laat ze afkoelen op een rooster.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating