Deze daslook salsa verde is een frisse, aromatische smaakmaker die het voorjaar op je bord brengt. Het bijzondere aan dit recept is de daslook uit eigen tuin: jong, mals en vol subtiele knoflooksmaak, maar zachter en groener van karakter dan gewone knoflook. In combinatie met gezouten kappertjes en ansjovis ontstaat een mooie balans tussen fris, hartig en licht zilt.
Begin met het zorgvuldig wassen van de daslookbladeren en dep ze droog. Snijd ze grof en doe ze in de keukenmachine. Voeg de gezouten kappertjes toe (even afgespoeld om het zoutgehalte te temperen), samen met de ansjovisfilets. Deze zorgen voor diepte en umami, zonder dat de saus uitgesproken vissig wordt. Pers een teentje knoflook erbij voor extra pit en kneus of mix alles tot een grove massa.
Voeg vervolgens vers citroensap toe voor een levendige zuurgraad die de groene smaken optilt. Schenk er langzaam een goede olijfolie bij terwijl je blijft mengen, tot er een smeuïge, licht lopende saus ontstaat. Proef en breng eventueel verder op smaak met wat extra citroen of een snufje peper.
Deze salsa verde is bijzonder veelzijdig. Serveer hem bij gegrilde groenten, lamsvlees of vis, of lepel hem over gekookte aardappelen voor een eenvoudige maar smaakvolle maaltijd. Ook op een stuk knapperig brood komt hij uitstekend tot zijn recht.
Het gebruik van verse daslook maakt dit recept niet alleen duurzaam en lokaal, maar geeft het ook een uniek seizoenskarakter. Een heerlijke manier om het voorjaar te vieren met ingrediënten uit eigen tuin.
Ook zo dol op daslook? Probeer dan ook eens deze:
Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling ⭐⭐⭐⭐⭐ achterlaten.
Recept Daslook Salsa Verde:
Equipment
- keukenmachine
Ingrediënten
- 30 gr daslookblaadjes
- 2 el gezouten kappertjes
- 2 ansjovisfilets
- 1 teentje knoflook
- ½ citroen sap ervan
- 60 ml extra vergine olijfolie
- peper en zout
Instructies
- Snijd de daslookblaadjes grof en doe ze in een keukenmachine. Hak ze fijn hierin.
- Voeg kappertjes, ansjovis, geraspte knoflook en citroensap toe en hak dit samen fijn.
- Giet de olie beetje bij beetje erbij en mix het in de keukenmachine tot de saus dikker wordt.
- Breng eventueel nog op smaak met peper en zout.


