Paarse zoete aardappelpuree recept

Ik zag weer eens paarse zoete aardappelen liggen bij mijn groenteboer en heb er gelijk een paar grote van gekocht. Van een deel heb ik een soep gemaakt en van de rest deze heerlijke paarse zoete aardappelpuree met blauwe kaas en pecannoten. Een leuk bijgerecht om te serveren tijdens een speciaal etentje thuis. Mocht je geen paarse zoete aardappelen kunnen vinden, dan kan je dit recept natuurlijk ook met de oranje zoete aardappelen maken.

Paarse zoete aardappelen

De zoete aardappel is eigenlijk helemaal geen aardappel maar een bataat, een zoete knol. Oorspronkelijk komt deze bataat uit Zuid-Amerika, maar de zoete aardappelen worden nu zelfs in ons eigen land geteeld.

Behalve de oranje zoete aardappel is er ook nog een witte en deze mooie paarse variant. Je kunt deze zoete bataat in zowel zoete als hartige gerechten verwerken. En omdat hij zo lekker zoet is, is het een populaire groente bij jong en oud.

De zoete aardappel is heel voedzaam, vol met vitamines, mineralen, vezels en antioxidanten. Er zitten wel veel koolhydraten in deze bataat, maar dit zijn complexe koolhydraten die langzaam verwerkt worden in ons lichaam. Daarom blijft het toch een gezond alternatief voor de gewone aardappel. En daarnaast is hij ook superlekker en veelzijdig.

Meer recepten met paarse zoete aardappel:

In plaats van de aardappelen te koken, kan je ze ook gaar stomen in een stoompan of stoomoven. Als je er makkelijk met een vork in kunt prikken, zijn de aardappelen gaar. In plaats van roomboter te gebruiken, kan je de puree ook maken met olijfolie.

Smaakcombinaties

Het zoete van de aardappel gaat goed samen met het zoute van de blauwe kaas. Ik heb een blauwe Stilton hiervoor gebruikt, maar je kunt ook een andere blauwe kaas nemen.

Als je niet van blauwe kaas houdt, kan je dit vervangen door oude kaas of Parmezaanse kaas. Maar je kunt ook verse kruiden zoals peterselie, bieslook, lente-ui of salie gebruiken en/of knoflook erbij.

Andere noten zoals walnoten, amandelen, pistache of cashewnoten zijn ook heerlijk in deze puree.

Paarse zoete aardappel recept:

Paarse zoete aardappelpuree. Vind je de kleur niet prachtig? Die komt van de zoete paarse aardappelen en die zijn heerlijk in deze puree.
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 20 minuten
Gang Bijgerechten, Kerst, Vegetarisch
Keuken Amerikaans, Nederlands
Porties 4 personen

Ingredients
  

  • 800 gr paarse zoete aardappelen
  • 25 gr roomboter
  • peper en zout
  • 40 gr blauwe kaas
  • 40 gr pecannoten

Instructions
 

  • Schil de zoete aardappelen en snijd ze in blokjes. Doe ze in een pan met net genoeg water en een theelepel zout en breng aan de kook. Kook de blokjes gaar in ongeveer 10 minuten.
  • Giet ze dan af met laat goed uitstomen. Doe de aardappelen terug in de pan en prak ze tot een gladde puree met een pureestamper.
  • Meng de boter erdoor en breng op smaak met peper en een beetje zout. Meng nu de helft van de blauwe kaas in kleine blokjes erdoorheen.
  • Lepel de puree in een warme schaal en brokkel de rest van de kaas erover. Hak de pecannoten grof en bestrooi de puree ermee.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating