Omdat ik niet zoveel kan eten, blijft er bij mij regelmatig wat eten over. Weggooien vind ik echt zonde, dus probeer ik van restjes altijd weer een nieuw gerecht te maken. Vaak ontstaan daar juist de leukste en lekkerste combinaties uit. Zo ook deze heerlijke bowl met kipsalade, abrikozen, feta en verse munt.
Er was nog wat gebraden kip over en dat is natuurlijk ideaal om te verwerken in een salade. Ik plukte de kip in kleine stukjes en keek vervolgens wat ik nog meer in huis had. In de fruitschaal lagen een paar abrikozen die nodig op moesten. Die geven de salade een heerlijke zoete en frisse smaak.
Verder had ik nog wat veldsla liggen en een stukje feta in de koelkast. Met verse munt uit de tuin kreeg de salade nog meer frisheid. Als finishing touch ging er wat Oost-Indische kers uit eigen tuin overheen. Niet alleen mooi op het bord, maar ook lekker om te eten.
Zo zie je maar dat je met een paar eenvoudige ingrediënten een heerlijke maaltijd kunt maken. Je hoeft echt niet altijd speciaal boodschappen te doen voor een lekkere lunch of lichte maaltijd. Kijk gewoon eens wat je nog hebt liggen en laat je creativiteit de rest doen.
Deze bowl is voor mij dan ook een perfect voorbeeld van lekker én bewust omgaan met restjes!

Tips:
- Sumak is donkerrode bes die gedroogd is en daarna vermalen tot poeder. Het heeft een behoorlijk zure maar bloemige smaak. Je kunt citroen in een recept vervangen door deze poeder. Je vind sumak in de grotere supermarkten of in de Turkse winkel.
- Als de abrikozen niet in het seizoen zijn, kan je abrikozen uit blik nemen.
- Of je gebruikt ander fruit wat in het seizoen is, denk aan sinaasappel- of grapefruitpartjes, verse vijgen of rijpe peer.
- En nog zo’n lekkere salade met kiprestjes is deze Kipkerrie salade met mangochutney. Probeer die ook eens!
Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling achterlaten.
Recept Kipsalade met Abrikozen, Feta en verse Munt:
Ingrediënten
- 1 gebraden kipfilet
- 3 abrikozen
- 1/2 zakje veldsla
- 40 gr feta
- 2 takken verse munt
- 1 el zadenmix
Dressing
- 3 el Griekse yoghurt
- 1 el witte balsamico
- 1 tl honing
- 1 tl sumak
- peper en zout
Instructies
- Maak eerst de dressing: meng de yoghurt met de balsamico, honing en sumak. Breng dan op smaak met peper en zout. Je kunt de honing ook weglaten, dan heb je een lekkere 'friszure' dressing.
- Snijd of pluk de kip in stukken. Snijd de abrikozen doormidden en verwijder de pitten.
- Verdeel de veldsla over de kommen of borden. Leg hierop de kip en abrikozen.
- Verkruimel de feta erboven en haal de blaadjes munt van de takken en leg dit op de salade.
- Bestrooi met de zadenmix of noten en serveer de dressing erapart bij.
- Je kunt de salade eventueel nog garneren met eetbare bloemetjes (uit eigen kruidentuin).


