Deze Mexicaanse orzotto met garnalen is een heerlijk makkelijk eenpansgerecht. Orzo is een pastasoort die een beetje op een rijstkorrel lijkt. Het grote voordeel van deze pasta is dat hij lekker snel gaar is. Ook de courgetteplakjes en garnalen hebben maar weinig bereidingstijd nodig. Kortom, een niet al te moeilijk gerecht voor een doordeweekse dag, maar wel eentje boordevol lekkere Mexicaanse smaken. Mexicaanse risotto meets paella, zullen we het maar noemen? En als bonus hoef je maar één pan af te wassen!
Komijnpoeder en kaneelpoeder geven dit gerecht die typische Mexicaanse smaak. Wij gebruiken kaneel meestal in zoete gerechten, maar juist in hartige gerechten is kaneel verrassend lekker. Houd je van pittig? Laat dan de zaadlijsten in de rode peper zitten. Proef wel eerst even hoe pittig jouw peper is, want daar kan behoorlijk verschil in zitten. Door een klein stukje van het puntje te proeven, weet je meteen wat je kunt verwachten.
Ben je geen liefhebber van koriander? Vervang dit dan gerust door verse peterselie of basilicum. Gebruik wel verse kruiden, die geven zoveel meer smaak.
Natuurlijk kun je ook gewoon een groene courgette gebruiken. Ik zag deze gele liggen en vond die zo’n mooi kleurrijk exemplaar dat hij mee naar huis mocht. Wil je nog wat extra groenten toevoegen? Roer er dan lekker wat maïskorrels doorheen.
Toetje?
Een heel lekker en verfrissend nagerecht na de Mexicaanse orzo met garnalen is deze Vlierbloesem granita met bramen en munt.
Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling achterlaten.
Recept Mexicaanse Orzotto met Garnalen:
Ingrediënten
- 250 gr grote rauwe garnalen
- peper en zout
- olijfolie
- 1 ui
- 3 tenen knoflook
- 1 rode peper
- 250 gr orzo pasta
- 1 tl komijnpoeder
- 1/2 tl kaneelpoeder
- 400 ml kippenbouillon
- 1 blikje tomatenblokjes
- 1 kleine courgette
- verse koriander
Instructies
- Verwijder de schil en snipper de ui. Hak of pers de knoflook fijn, verwijder eventueel de zaadlijsten van de rode peper en snijd dit fijn.
- Snijd de courgette in de lengte doormidden en snijd dan in dunne halve maantjes.
- Verhit de olie in een bakpan of hapjespan en bak hierin de ui, knoflook en rode peper op laag vuur. Voeg de orzo, komijn- en kaneelpoeder toe en bak dit nog even mee.
- Doe nu de kippenbouillon en het blikje met tomatenblokjes erbij en breng aan de kook.
- Doe dan de courgette erbij en laat dit ongeveer 10 minuten meekoken.
- Verdeel als laatste de rauwe garnalen erover en laat nog 5 minuten pruttelen tot de orzo zacht is, garnalen gaar zijn en vocht verdampt is. Let op dat het niet aanbakt.
- Bestrooi het gerecht met gehakte korianderblaadjes en serveer de pan op tafel.


