Is het een brownie, is het een pudding of is het een cake? Het is een zalige chocolade brownie pudding! Hoe kan je een brownie recept nog lekkerder maken? Je maakt er een smeuïge chocoladepudding van. Een heerlijk nagerecht wat tijdens het bakken zelf een chocoladesaus maakt bij de cake. Hoe dat kan je lezen je hieronder.
Nagerecht
Deze chocolade brownie pudding is een heerlijk nagerecht voor chocoholics. Er komt helemaal geen chocolade aan te pas, maar cacaopoeder. En toch heb je het idee dat het vol zit met pure chocolade. Een super rijke en decadente pudding vol van chocoladesmaak.
Deze pudding is smeuïg als een brownie en daarbij heeft het ook nog een chocoladesaus. Het is een soort lavacake, brownie en chocoladecake in één. Een self-saucing pudding zoals het zo mooi heet op z’n Engels. De kunst is om de cake net lang genoeg te bakken zodat de cake niet te nat is, maar er wel een ‘saus’ onder in de schaal is ontstaan.
Een keer per week eten wij een toetje en dat is op zondag. Sinner Sunday zullen we maar zeggen. En altijd maak ik zelf het nagerecht, deze heb ik gemaakt toen de kinderen en kleinkinderen er waren en dat was een groot succes. Voor herhaling vatbaar werd er gezegd.
Chocoladesaus
De chocoladesaus ontstaat tijdens het bakken. Het lijkt misschien wat vreemd om kokend water over het beslag te gieten, maar hierdoor ontstaat die heerlijke chocoladesaus. Bij het recept van deze sticky toffee pudding, giet je ook heet water over het beslag. Het resultaat is een cake inclusief saus in de schaal. Zo lekker, je moet het beslist eens proberen.
Erbij
De chocolade brownie pudding is al lekker op zichzelf, maar je kunt het helemaal decadent maken door opgeklopte slagroom of ijs erbij te serveren. Een warm nagerecht met ijs is altijd een heerlijk idee. Ik denk dat vanille roomijs het lekkerst erbij is. Dan blijft je die lekkere chocoladesmaak van de cake nog goed proeven. Ik had een vanille ijsrol erbij gekocht, deze kan je heel makkelijk in plakken snijden.
Tips:
Ben je ook zo gek op nagerechten met chocolade? Probeer dan ook eens dit Zijdezacht chocolade dessert, Zweedse smeuïge chocoladetaart kladdkaka, Luchtige chocolademousse of Goddelijke chocolade soufflé.
Extra nodig: ik heb een ovale ovenschaal van 30 centimeter lang gebruikt voor dit dessert.
Recept Chocolade brownie pudding:
Ingrediënten
- 130 gr bloem
- 30 gr cacaopoeder
- ½ zakje bakpoeder
- 1 snuf zout
- 2 eieren (L)
- 200 gr rietsuiker
- 120 ml melk
- 85 gr roomboter, zacht
- 1 zakje vanillesuiker
- 75 gr hazelnoten, gehakt
- 135 gr bruine basterdsuiker
- 30 gr cacaopoeder
- 300 ml kokend water
Instructies
- Verwarm de oven voor op 175˚C en vet een ovenschaal in met boter of olie.
- Zeef boven een grote kom de bloem, 30 gr cacaopoeder, bakpoeder en zout.
- Mix in een andere kom de eieren met de rietsuiker luchtig op. Klop de melk, zachte boter en vanillesuiker erdoor.
- Voeg het bloemmengsel toe en spatel dit door het eimengsel. Spatel als laatste de gehakte noten erdoor.
- Giet het beslag in de ovenschaal. Meng nu de basterdsuiker, cacaopoeder met het hete water en giet dit over het beslag in de ovenschaal.
- Zet de schaal voorzichtig in de oven en bak de cake in 35-40 minuten gaar. Check met een satirieker of deze er droog uitkomt.
- Haal de pudding uit de oven en serveer direct. Lekker met een bol ijs of een dot slagroom.