Kippendijen met linzen en paddenstoelen

Ik heb een heerlijk gerecht voor jullie. Deze kippendijen met linzen en paddenstoelen zijn lekker pittig door de harissa wat ik gebruikt heb in het gerecht. Het is een makkelijk te maken gerecht, de kip bereid je in de oven en voor de rest heb je maar een pan nodig. Ideaal voor een doordeweekse dag.

 

Kip

 

Ik ben gek op kip, dat komt waarschijnlijk omdat ik geboren en getogen ben in Barneveld. Het kippendorp van Nederland. Er staat bij ons dan ook regelmatig kip op het menu en al die heerlijke kipgerechten kan jij terugvinden op de site.
Ik koop de kip meestal bij mijn boer Karin (ja ze wil geen boerin genoemd worden) van Polderkip uit Lelystad. Dan weet ik zeker dat ik een beter leven kip heb. Deze moderne boer verkoopt haar kip zelfs in een automaat aan de weg. Hoe leuk is dat.
Ik heb nu kippendijen oftewel kipkarbonades gebruikt voor dit gerecht. Dit vlees is wat vetter en is daarom lekker mals na de bereiding en vergeet dat krokante velletjes niet. En één zo’n kippendij is genoeg per persoon.

 

Linzen

 

Er bestaan diverse soorten linzen en voor dit gerecht heb ik bruine linzen gebruikt. Deze kan je gedroogd kopen en vooraf zelf weken en koken. Maar voor het gemak heb ik een blikje linzen gebruikt.
Linzen zijn gezond, ze leveren veel eiwitten, ijzer en vezels. En daarnaast zijn ze ook nog eens goed verteerbaar.
Naast de bruine linzen heb je nog, gele, oranje, rode, groene, de Franse Dupuis en de zwarte oftewel beluga linzen. Voor de meeste van deze linzen heb ik wel een recept voor jou. Zoek ze maar eens op.

 

Harissa

 

De Noord-Afrikaanse harissa geeft het gerecht een extra kick en lekkere smaak. Gebruik er zoveel van als jij lekker vindt. Ik koop dit meestal in een Turkse supermarkt, maar ik zag dat de AH nu zelfs verschillende soorten hiervan heeft.
Als je het niet kunt vinden, kan je het eventueel zelf maken of je vervangt het door sambal.

 

Erbij:

 

Je kunt het gerecht nog serveren met gekookte (bruine) rijst, couscous, of Turks brood.

 

Recept Kippendijen met linzen en paddenstoelen:

Kippendijen met linzen en paddenstoelen. Het is een makkelijk te maken gerecht, de kip bereid je in de oven en voor de rest heb je maar een pan nodig.
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 1 uur
Totale tijd 1 uur 10 minuten
Gang Hoofdgerechten
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

  • 4 kippendijen
  • olijfolie
  • 1 tl harissa*
  • 1 tl ras-el-hanout
  • 1 grote ui
  • 2 teentjes knoflook
  • 500 gr kastanjechampignons
  • 1 blikje tomatenpasta
  • 1 el harissa
  • 200 ml kippenbouillon
  • 1 blik (310 gr) linzen
  • 100 gr baby spinazie
  • peper en zout
  • 2 el gehakte groene kruiden

Instructies
 

  • Verwarm de oven voor op 180˚C en bekleed een bakplaat met bakpapier.
  • Smeer de kippendijen in met olijfolie, harissa, ras-el-hanout kruiden en een beetje zout. Leg ze op de bakplaat en bak ze ongeveer 45 minuten in de oven.
  • Snijd de ui in dunne halveringen en hak de knoflook fijn. Borstel de paddenstoelen schoon en snijd ze in plakjes.
  • Bak in een koekenpan in een scheutje olie de uien en knoflook op middelhoog vuur een minuut of 5. Voeg dan de paddenstoelen toe en bak dit op hoog vuur mee.
  • Voeg dan de tomatenpasta en harissa toe en bak dit ook even mee. Schenk dan de bouillon erbij en de afgegoten linzen. Laat dit 5 minuten pruttelen tot de bouillon ingekookt is.
  • Meng als laatste de spinazie erdoor tot dit geslonken is. Breng eventueel op smaak met peper en zout.
  • Haal de kip uit de oven en leg dit op de groenten in de pan. Garneer met gehakte groene kruiden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating