Toen ik bij de groenteman mooie gele wortelen tegenkwam, wist ik meteen dat ik daar iets lekkers mee wilde maken. Het werd deze prachtige gele wortelsoep met geitenkaas en pistache. Een heerlijk romige soep met een zachte, lichtzoete smaak. De romige geitenkaas en knapperige pistachenootjes maken het gerecht helemaal af. Niet alleen een feestje om te zien, maar ook om te eten!
Gekleurde wortelen
Wist je dat wortelen er in allerlei kleuren zijn? Naast de bekende oranje wortel bestaan er ook gele, witte, rode en paarse varianten. Deze gekleurde wortelen worden ook wel oerwortelen genoemd. Iedere kleur heeft zijn eigen smaak en eigenschappen.
Gele wortelen smaken over het algemeen wat milder en minder zoet dan oranje wortelen. Paarse wortelen hebben vaak een uitgesproken, zoete smaak. Vooral de exemplaren met een oranje kern vind ik bijzonder mooi. Bovendien bevatten wortelen verschillende vitamines, mineralen, vezels en antioxidanten. De oranje kleur is vooral te danken aan bètacaroteen, dat ons lichaam kan omzetten in vitamine A. Dit is onder andere belangrijk voor onze ogen.
Zo maak je deze gele wortelsoep
Voor deze wortelsoep rasp ik de wortelen voordat ik ze ga koken. Dat scheelt aanzienlijk in de kooktijd en zorgt ervoor dat je sneller een heerlijke, zachte soep op tafel zet. Met een staafmixer maak je de soep vervolgens mooi glad en romig.
De zachte smaak van de gele wortelen combineert verrassend goed met de frisse, lichtzure geitenkaas. De pistachenootjes zorgen voor een lekkere crunch en geven de soep net dat beetje extra.
Gebruik je groentebouillon? Dan is deze gele wortelsoep met geitenkaas en pistache ook geschikt voor vegetariërs. Serveer de soep als voorgerecht, lichte lunch of onderdeel van een uitgebreid diner. Ik ben benieuwd welke kleur wortel jij het liefst gebruikt!

En ik heb ook nog meer wortelsoepje voor jou, zoals deze:
Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling ⭐⭐⭐⭐⭐ achterlaten.
Recept Gele Wortelsoep met Geitenkaas en Pistache:
Equipment
- soeppan
Ingrediënten
- 2 uien
- 2 teentjes knoflook
- 1 prei witte gedeelte
- 1 kg gele wortelen
- roomboter
- 1 el kurkumapoeder
- 1,5 ltr groente- of kippenbouillon
- 1 tl saffraan
- 100 ml slagroom
- 2 el honing
- peper en zout
Topping
- 80 gr geitenkaas verbrokkeld
- 25 gr pistachenoten gehakt
- eetbare bloemen
Instructies
- Schil de ui en knoflook en snijd ze fijn. Snijd het witte gedeelte van de prei in dunne ringen en spoel dit schoon met koud water. Laat uitlekken.
- Schil de wortelen en rasp ze in een keukenmachine of met de hand.
- Smelt een klont roomboter in een grote (soep)pan en fruit hierin de ui met de kurkuma aan. Voeg dan de knoflook en prei toe en laat nog zachtjes meebakken.
- Doe de wortelrasp erbij en meng alles goed.
- Voeg nu de bouillon en saffraan toe en breng aan de kook. Doe een deksel op de pan en laat ongeveer 15 minuten zachtjes koken tot de wortel zacht geworden is.
- Pureer de soep dan in een blender of met een staafmixer. Doe de room en honing erbij en breng eventueel nog op smaak met peper en zout.
- Lepel de soep in kommen en strooi er wat verkruimeld geitenkaas en de gehakte noten erover.
- Garneer eventueel nog met eetbare bloemetjes of wat peterselie.


