Soms heb je zin in iets fris, romig en een tikje tropisch, maar wel met beide voeten op de keukenvloer. Deze bloedsinaasappel kokos mocktail past precies in dat moment. Een glas dat je inschenkt aan het einde van de middag, wanneer de dag langzaam uit je schouders zakt en je alvast vooruitkijkt naar wat nog komt.
Bloedsinaasappels hebben van zichzelf iets bijzonders. De kleur alleen al maakt nieuwsgierig, diep oranje met soms bijna robijnrode tonen. De smaak is vol en licht bitter, wat mooi samenwerkt met het zachte karakter van kokosmelk uit blik. Door de kokosmelk niet te schudden maar juist te scheiden, ontstaat dat fijne contrast tussen het frisse sap onderin en de dikke, romige laag bovenop. Dat is geen trucje, dat is gewoon aandacht hebben voor wat een ingrediënt je geeft.
De agavesiroop houdt het geheel in balans. Niet te zoet, wel rond. En dan het limoensap, dat alles even optilt en zorgt dat elke slok levendig blijft. Samen vormen ze een mocktail die rijk smaakt, maar niet zwaar aanvoelt. Precies goed voor wie geen alcohol wil, of even niet.
Het serveren mag rustig. Eerst het bloedsinaasappelsap mengen met limoensap en agavesiroop, daarna voorzichtig de dikke kokosmelk erop lepelen. Neem de tijd, dat zie je terug in het glas. Een schijfje bloedsinaasappel erop maakt het af, eenvoudig en uitnodigend.
Dit is zo’n drankje dat niet vraagt om een speciale gelegenheid, maar er vanzelf eentje van maakt. Voor een brunch, een etentje, of gewoon omdat je zin hebt in iets moois. Soms is dat al genoeg.
Bloedsinaasappels
Bloedsinaasappels zijn december tot en met april in het seizoen. De beste en rijpste vruchten zijn beschikbaar tussen januari en maart.
Het sap van bloedsinaasappels is hét hoofdingrediënt in dit recept! Als je geen bloedsinaasappels kunt vinden, kijk dan of je (vers) bloedsinaasappelsap in de supermarkt kunt vinden.
Je hebt ongeveer 3 grote bloedsinaasappels nodig voor 150 ml sap.
Ook zo dol op bloedsinaasappeldrankjes? Probeer dan ook eens deze:
- Bloedsinaasappel Vlierbloesem Mocktail
- Rebelse Bloedsinaasappel Mocktail
- Koffie Bloedsinaasappel Mocktail
Tips:
- Zet het blikje kokosmelk van tevoren in de koelkast.
- Maak er een zalige cocktail van door vanille wodka of een kokos likeur eraan toe te voegen.
Als je deze mocktail hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling ⭐⭐⭐⭐⭐ achterlaten.
Recept Bloedsinaasappel Kokos Mocktail:
Equipment
- cocktailshaker
Ingrediënten
- 150 ml bloedsinaasappelsap
- 75 ml kokosmelk
- 15 ml limoensap
- 2 el agavesiroop
- ijsblokjes
Garnering
- 1 tl agavesiroop
- geraspte kokos
- bloedsinaasappelpartje
Instructies
- Zet het blikje kokosmelk in de koelkast.
- Als het goed koud is, haal je het uit de koelkast en lepel je de dikke kokosmelk bovenop er voorzichtig uit en houdt dit apart.
- Schenk ongeveer 50 ml van het overgebleven dunne kokosvocht in een cocktailshaker.
- Leg de geraspte kokos in een schoteltje en bestrijk de rand van het glas met agavesiroop en dip dit in de kokosrasp.
- Vul het glas met ijs.
- Meng bloedsinaasappelsap, kokosvocht, limoensap en agavesiroop in een cocktailshaker.
- Voeg ijs toe en schud het geheel goed door elkaar.
- Giet het mengsel in het glas en voeg nog wat ijsblokjes toe.
- Lepel nu de dikke kokosmelk in de glazen en garneer met een schijfje bloedsinaasappel.
- Genieten!



