Yoghurt Kersen Cake

Het is zomer, mijn favoriete seizoen van het jaar. Zomers zijn er veel soorten vers fruit te koop, waaronder de kersen. De perziken, pruimen, nectarines, meloenen, watermeloenen en natuurlijk de kersen liggen te lonken naar ons bij de fruitafdeling van de supermarkt of bij de groenteboeren. Ik hou van kersen! Ze zijn zoet en een beetje zuur tegelijk. Het zijn hapklare klompjes van heerlijkheid en ze smeken om opgegeten te worden. Heerlijk uit het vuistje natuurlijk, maar ook zalig in deze yoghurt kersen cake.
Perfect voor bij de koffie, deze cake is licht, een beetje citrus-achtig en perfect als zomerdessert!

Yoghurt kersen cake

Dit is iets wat ik elk kersenseizoen maak. De traditie hoeft niet te veranderen, want deze cake blijft heerlijk.
Deze cake is een variatie op de citroenyoghurtcake. Elk gezin heeft zijn eigen versie van een citroenyoghurtcake, denk ik. Het is zo’n eenvoudig cakebeslag dat als basis voor zoveel fruit kan dienen, zoals bessen, steenvruchten, ananas of gewoon met heel veel citroensap. Meestal wordt er een brood of minicake van gemaakt, besprenkeld met een dun citroenglazuur.

Deze cake heeft een mooie gouden bovenkant en een vochtige binnenkant. De kersen worden zacht naarmate de cake bakt en smaken nog lekkerder. Soms denk ik dat deze cake een mix is tussen een pudding, een cake en een taart.

Yoghurt kersen cake

Maken

Ook al wordt deze cake in één kom gemengd, toch is het raadzaam bepaalde ingrediënten eerst te mengen. Wat ik normaal gesproken doe, is eieren en suiker kloppen tot een luchtige massa. En voeg dan olie toe, gevolgd door citroen en yoghurt. Klop het mengsel tot een glad geheel. Voeg vervolgens de bloem toe. Zo wordt het beslag niet klonterig. Het beslag moet licht zijn en een druppelvormige consistentie hebben.

Als je geen zelfrijzend bakmeel hebt, gebruik dan normale bloem en bakpoeder (voeg 1½ theelepel bakpoeder toe).
Je kunt de kersen door het beslag spatelen, maar je kunt ze ook bovenop de het beslag in de bakvorm verdelen.
Bedek de kersen wel met bloem als je ze door het beslag wilt doen. Dit voorkomt dat ze naar de bodem zakken.
En als je de kersen erdoor spatelt, meng dan niet te veel, want dan breken de kersen. Wij willen ze in stukjes!
Ik bak de taart op 180°C met boven- en onderwarmte. Houd de taart in de gaten en laat de randen goudbruin worden. Zorg ervoor dat het midden gaar is.

Ook zo gek op kersen?

Dan heb ik nog veel meer recepten met kersen voor jou:

En ik heb er nog veel meer. Typ Kersen in de zoekbalk rechtsboven en ze poppen allemaal tevoorschijn.

Tips:

  • Je kunt voor dit recept verse of diepvries kersen gebruiken.
  • Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling achterlaten.

 

Recept Yoghurt kersen cake:

Yoghurt kersen cake. Je zult het misschien niet verwachten maar je kunt een hele lekkere cake maken met yoghurt. Maak deze cake in de kersentijd.
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 55 minuten
Totale tijd 1 uur 5 minuten
Gang Tussendoortje, Zoete lekkernijen
Keuken Nederlands
Porties personen

Ingrediënten
  

  • 4 eieren
  • 300 gr (riet)suiker
  • 1 zakje vanillesuiker
  • 180 ml zonnebloemolie
  • 1 citroen, rasp en sap ervan
  • 200 ml Griekse yoghurt
  • 300 gr zelfrijzend bakmeel
  • 300 gr kersen

Instructies
 

  • Verwarm de oven op 180°C.
  • Bekleed een vierkante cakevorm (23 cm) met bakpapier.
  • Klop in een grote kom de eieren met de rietsuiker en vanillesuiker luchtig op.
  • Mix hierdoor de olie, citroenrasp en -sap en yoghurt.
  • Zeef de bloem erboven en spatel dit tot een glad beslag.
  • Giet het beslag in een cakevorm en verdeel de kersen erop, bak de cake 45-55 minuten (check met een satéprikker of de cake gaar is).
  • Haal de cake uit de oven en serveer warm. Lekker met een bol vanille-ijs of een dot slagroom.

2 reacties

  1. Hoi Jose, wat leuk. Ben benieuwd hoe hij smaakt. Ik gebruik maat M eieren. Succes ermee

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating