Stamppot van geroosterde broccoli en tomaatjes

Wil je eens een ander stamppotje maken, probeer dan deze stamppot van geroosterde broccoli en tomaatjes. Door de broccoli te roosteren in de oven, krijgt het een hele andere en veel meer smaak dan als je de broccoli kookt. Dit stamppotje heeft ook nog een geheim ingrediënt, wat dat is lees je hieronder.
Het is een heerlijk vegetarisch gerecht, maar als je wilt kan je er natuurlijk ook nog een stukje vlees bij serveren.

 

Stamppot

 

Vroeger werden alleen maar de klassieke stamppotten zoals boerenkool, zuurkool en hutspot gegeten. Maar tegenwoordig kan je van allerlei soorten groenten een stamppot maken. En dat hoeft ook niet per se van aardappelen gemaakt te worden, je kunt bijvoorbeeld ook zoete aardappelen hiervoor in de plaats gebruiken of pastinaak en/of knolselderij. Deze stamppot is dus gemaakt van knolselderij in plaats van aardappelen.
Door de knolselderij in je machine te mixen tot puree, krijg je een heerlijke luchtige puree die heel goed samengaat met de broccoli.
Wil je toch aardappelen gebruiken, kook dan iets kruimige aardappelen en stamp dit samen met wat melk en boter tot een aardappelpuree.
Voor de knolselderijpuree hoef je geen melk te gebruiken, de knolselderij na het koken al ‘nat’ van zichzelf.

 

Blauwe kaas

 

Ik heb een smeuïge blauwe kaas in dit recept gebruikt, mocht je daar niet van houden vervang dit dan door geitenkaas, feta of geraspte oude kaas.

 

Tips:

Door de salie op het laatst mee te bakken in de oven wordt deze lekker krokant en minder heftig van smaak. Mocht je geen salie kunnen vinden, gebruik dan rozemarijn of tijm hiervoor in de plaats. Rooster die ook op het laatst in de oven.
De knolselderij kan je ook met een staafmixer malen tot puree als je geen keukenmachine hebt. Of je gebruikt een stamper, dan wordt de puree wel iets grover.
Door het teentje knoflook mee te koken met de knolselderij, geeft dit de puree extra smaak zonder te overheersen.
Ik houd er niet van om eten te verspillen, vandaar dat ik het broccolisteeltje meekook met de knolselderij.

 

Recept Stamppot van geroosterde broccoli en tomaatjes:

Stamppot van geroosterde broccoli en tomaatjes. Een heerlijke koolhydraatarme stamppot door het gebruik van knolselderij ipv aardappelen.
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 20 minuten
Totale tijd 30 minuten
Gang Hoofdgerechten, Vegetarisch
Keuken Nederlands
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

  • 1 knolselderij
  • 1 teentje knoflook
  • 50 gr roomboter
  • 800 gr broccoli
  • 250 gr cherrytomaatjes
  • olijfolie
  • 20 salieblaadjes
  • 160 gr blauwe kaas
  • 1 handje pijnboompitten
  • peper en zout

Instructies
 

  • Verwarm de oven voor op 180˚C.
  • Schil de knolselderij en snijd in kleine blokjes. Snijd kleine roosjes van de broccolistengel en verdeel deze op een bakplaat samen met de tomaatjes.
  • Schil de broccolistengel(s) en snijd deze in kleine blokjes. Kook de knolselderij met de stukjes broccolistengel en knoflookteen in 15-20 minuten gaar in een pan met ruim water en zout.
  • Giet wat olijfolie en strooi wat zout over de broccoli en tomaatjes. Schuif de bakplaat in de oven en rooster de broccoli en tomaatjes in ongeveer 10-15 minuten in de oven.
  • Giet de knolselderij af en laat dit goed uitstomen. Doe de knolselderij samen met de boter in een keukenmachine en mix dit tot een smeuïge puree.
  • Giet wat olijfolie over de salieblaadjes en leg die op het laatst op de broccoli in de oven zodat ze krokant kunnen worden.
  • Snijd de blauwe kaas in blokjes.
  • Doe de knolselderij in de pan en meng de blauwe kaas hierdoor.
  • Voeg de broccoli met tomaatjes en de salieblaadjes erbij en roer dit voorzichtig erdoor. Breng eventueel nog op smaak met peper en zout.
  • Serveer de stamppot op de borden en strooi er wat pijnboompitten over.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating