Zo ongeveer een keer per maand komt de familie eten en dan doe ik natuurlijk mijn best om iets lekkers te bereiden. Heb altijd wel het idee dat men dit van mij verwacht (haha). Maar ja soms vinden ze de meest simpele gerechten het lekkerst, dus hoef ik me niet al te druk te maken. Ook deze keer was ik aan het prakkiseren wat ik zou gaan bereiden. Het hoofdgerecht wist ik al snel, maar ja het toetje. Schoondochter is gek op toetjes, dusss. Nou ik kreeg een hint hoor. Er stond een fles Limoncello op het aanrecht die ik gekregen had. Mmmm lekker zeiden ze. Nou dan weet ik het wel, het dessert wordt een Limoncello Tiramisu met frambozen.
Tiramisu
En ik kwam er ook nog eens achter dat ik helemaal geen echte klassieke Tiramisu op de site heb staan. Die hebben jullie dan nog tegoed van mijn, oké?
Tiramisu is een klassiek Italiaans nagerecht gemaakt van mascarpone, eieren, koffielikeur, espresso en natuurlijk lange vingers. Hierop wordt cacaopoeder gestrooid.
Tiramisu betekent maak mij blij of beur mij op. Nou dat gebeurt wel als je dit dessert gegeten hebt.
Het is wel een caloriebom door de mascarpone. Ik heb het iets luchtiger gemaakt door er nog wat opgeklopte slagroom en stijfgeklopte eiwitten door de mascarpone te mengen. Dan blijft het nog wel slecht voor de lijn, maar is het toetje niet zo zwaar (haha).
Ik vind deze Tiramisu echt een nagerecht wat je in de zomer serveert en de klassieke Tiramisu is ’s winters lekker.
Het is lekker fris door de citrus smaken en omdat frambozen zo goed gaat met citroen heb ik het toetje hiermee afgetopt. Frambozen geven ook een lekkere zoete maar ook een zuurtje aan dit dessert.
Ik kan jullie verklappen dat de hele schaal Tiramisu en de fles Limoncello schoon opgegaan is (geloof dat ze het lekker vonden, haha).
Omdat ik er slagroom en eiwit aan toegevoegd heb, heb ik voor de zekerheid twee blaadjes gelatine gebruikt zodat het geheel wel goed zou opstijven. Was bang dat het anders te nat zou zijn na een dag. Ik had het toetje namelijk een dag van te voren gemaakt, zodat de smaken er lekker in kunnen trekken en zodat ik op de dag zelf niet de hele dag in de keuken hoef te staan.
Ik heb een vierkante schaal van 22 x 22 centimeter gebruikt voor deze hoeveelheid
En ik heb nog een aparte Tiramisu op de site staan, namelijk deze Rabarber Tiramisu. Probeer die ook eens als de rabarber in het seizoen is.
Recept Limoncello Tiramisu met frambozen:
Ingrediënten
- 1 citroen, rasp en sap ervan
- 120 ml Limoncello
- 2 gelatineblaadjes
- 2 eiwitten
- 250 ml slagroom
- 100 gr kristalsuiker
- 500 gr mascarpone
- 2 el lemoncurd
- 1 pak (175 gr) lange vingers
- 225 gr frambozen
- verse muntblaadjes
Instructies
- Boen de citroen schoon en rasp deze met een fijne rasp (houd dit apart).
- Pers de citroen uit en meng het sap met de Limoncello in een ondiepe schaal.
- Week de gelatineblaadjes in een scheut water in een pannetje.
- Zet drie mengkommen klaar. Klop in een kom de eiwitten stijf en in een andere de slagroom stijf met de suiker.
- Meng in de derde kom de mascarpone met de lemoncurd. Zet het pannetje met een klein beetje water en de gelatineblaadjes op het vuur en warm dit op tot de gelatine is opgelost.
- Mix de opgeloste gelatine door de mascarpone. Spatel nu de slagroom en citroenrasp hierdoor en dan voorzichtig het eiwit.
- Haal nu de lange vingers één voor één door het Limoncello vocht en bedek de bodem van de schaal met de helft van de lange vingers.
- Spatel hierop de helft van het mascarponemengsel. Verdeel hierop weer de rest van de lange vingers. En dek als laatste af met de rest van de mascarpone. Strijk dit mooi glad.
- Zet de schaal afgedekt in de koelkast en laat dit minimaal vier uur opstijven.
- Voor het serveren garneer je de tiramisu met de frambozen en een paar muntblaadjes.