Quesadilla’s met Kalkoen, Camembert en Mangochutney

Deze Quesadilla’s met kalkoen, camembert en mangochutney is ook zo’n heerlijk en makkelijk recept om te maken van overgebleven Kerst kalkoen. Natuurlijk kan je het ook met kip maken en/of overgebleven cranberrysaus. Wat je maar in de koelkast hebt liggen na de feestdagen.

Quesadilla

Een quesadilla is een soort Mexicaanse tosti gemaakt van tortilla’s gevuld met kaas (queso) en allerlei andere ingrediënten. Het is een echt Tex-Mex gerecht en wordt vaak geserveerd met een pittige saus en/of guacamole.
Doordat de kaas lekker smelt tussen de twee tortilla’s blijven ze goed aan elkaar ‘plakken’, net zoals bij onze tosti.
Je kunt quesadilla’s behalve met kaas, vullen met van alles en nog wat. Wat jou maar lekker lijkt of wat je nog in de koelkast hebt liggen.
Ideaal om restjes, vlees, vis, kip of groenten in te verwerken.

Serveer het als lunch, avondmaal, tussendoortje of zelfs lekker als borrelhap.
Of maak er een Mexicaanse fiesta van en maak allerlei Mexicaanse gerechtjes, zet het op tafel en laat iedereen zichzelf bedienen.

Je belegt dus een tortilla, leg daar een andere op en drukt het goed aan. Bak ze in een koekenpan in een beetje olie. Draai ze voorzichtig om en bak de andere kant ook goudbruin.
Als je er meerdere wilt maken, houd je de gebakken quesadilla’s warm in een warme oven.
Snijd ze met een pizzasnijder in stukken en smullen maar.

Tips:

  • Mocht je niet van koriander houden, vervang dit dan door peterselie.
  • Het recept voor de mangochutney* kan je hier vinden, of als je nog een restje cranberrysaus over hebt gebruik je dat.

Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling achterlaten.

Recept Quesadilla’s met kalkoen, camembert en mangochutney:

Quesadilla's met kalkoen, camembert en mangochutney. Heerlijke quesadilla's kan je maken van de restanten van het Kerstdiner zoals de kalkoen.
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 20 minuten
Gang Hoofdgerechten, Lunch, Makkelijke maaltijd
Keuken Mediterraans
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

  • 8 stuks Flour tortilla’s
  • 50 gr oude geraspte kaas
  • 150 gr kalkoenfilet
  • 4 el mangochutney*
  • 4 lente-uitjes, in dunne ringen gesneden
  • 1 camembert
  • 1 bosje koriander, gehakt

Instructies
 

  • Leg vier tortilla’s op het aanrecht en verdeel hierop de geraspte kaas.
  • Leg hierop de plakken kalkoen, dan de mangochutney, lente-ui en plakken camembert.
  • Bestrooi met gehakte de koriander.
  • Dek ze af met de andere vier tortilla’s en druk ze goed aan.
  • Bak de quesadilla’s één voor één in een (pannen)koekenpan aan beiden kanten bakken in een beetje olijfolie (let op dit gaat heel snel).
  • Leg ze dan op een ovenplaat in de oven om ze warm te houden tot ze allemaal gebakken zijn.
  • Snijd met een pizzasnijder de tortilla’s in punten en serveer met de chutney.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating