In Indonesië heet het tahoe, in China doufu en in Japan tofu. Voor miljoenen mensen in Azië is het dagelijkse kost. En ook in Nederland wordt het steeds populairder, vooral onder de vegetariërs omdat het een super vleesvervanger is. Tofu zit namelijk vol met goede proteïnen en vitaminen en dit kan ik goed gebruiken na mijn gastric sleeve operatie. In tegenstelling tot sojamelk bevat tahoe ook veel calcium. Vandaag staat er dus Pittige tofu met vegetarische nasi op het menu.
Ik eet graag vleesloos maar ben niet zo gek op de kant-en-klare vleesvervangers die te koop zijn. Tofu en ook tempeh is in principe smaakloos, door dit te marineren in de zoute ketjap en sambal geef je de tofublokjes lekker veel smaak mee. Hierdoor is het een smakelijke vleesvervanger geworden voor mij.
Satésaus*
De lekkerste satésaus maak je zelf. Hier vind je mijn vaders recept ervoor, hij maakte echt een heerlijke pindasaus.
Ingrediënten
- 1 blok tofu
- 6 el ketjap asin
- 3 tl sambal oelek
- 1 nasi groentepakket
- 2 teentjes knoflook, geraspt
- ½ tl komijnpoeder
- 1 tl gemberpoeder
- 1 tl kerriepoeder
- 250 gr gekookte zilvervliesrijst
- 3 el ketjap asin
- arachide olie
Instructies
- Snijd de tofu in blokjes van ongeveer 2 centimeter.
- Roer de ketjap en de sambal in een platte schaal door elkaar en schep de tofublokjes door het ketjapmengsel en laat ze afgedekt minimaal een uur marineren
- Leg 8 satéstokjes ongeveer 30 minuten in een bak met koud water.
- Maak intussen de satésaus.
- Roerbak de nasigroenten met de knoflook en specerijen in 5 minuten knapperig en gaar. Roer de gekookte zilvervliesrijst erdoor. Breng op smaak met de ketjap.
- Steek de stukjes tofu aan de stokjes, bestrijk ze met olie en rooster ze in een hete grill- of koekenpan in een paar minuten rondom goudbruin.
- Lepel de nasi in een kom of op een bord en serveer met de tofublokjes. Serveer de pindasaus apart.