Dit is een heerlijk vegetarisch gevuld broodje waarbij je het vlees echt niet zult missen. Deze paddenstoelen zijn een beetje vlezig en op deze manier gebakken lijkt het net op pulled kip. Dus vegetariër of niet, probeer dit pitabroodje met gyros oesterzwammen eens. Je zult er geen spijt van krijgen. Het is ook nog eens een snel te maken gerechtje, lekker voor een doordeweekse dag.
Paddenstoelen
Paddenstoelen zijn sowieso een goede vleesvervanger. Er zijn tegenwoordig zoveel verschillende soorten te koop bij de groenteboer en supermarkt. Niet alleen erg lekker in dit broodje, maar gebakken op een geroosterde boterham, door de pasta of in een soep. Het kan allemaal met deze heerlijke paddenstoelen.
Sambal bij?
Voor wat extra pit zit er zelfgemaakte sambal bij. Dit hoeft natuurlijk niet maar is wel lekker. Sambal maken is een fluitje van een cent, je hebt alleen heel veel rode pepers nodig en een keukenmachine. Koop deze als ze in de aanbieding zijn of bij een toko of Turkse winkel. Wil jij ook eens zelf sambal maken, dan kan je hier het recept vinden.

Tip:
- Ik heb langwerpige flatbreads gebruikt in plaats van pitabroodjes. Die vind ik lekkerder.
Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling achterlaten.
Recept Pitabroodje met Gyros Oesterzwammen:
Ingrediënten
- 1 tak verse munt
- 4 el Griekse yoghurt
- 1 teentje knoflook, geraspt
- 250 gr oesterzwammen
- 2 el (knoflook)olie
- 1 el gyros kruiden
- peper en zout
- 2 pitabroodjes of flatbreads
- 2 blaadjes ijsbergsla, fijngesneden
- 1 tl sambal*
- 1 tomaat, in blokjes
- 2 takken koriander
Instructies
- Maak eerst de yoghurtsaus. Haal de blaadjes munt van de stengel en snijd ze fijn. Meng dit door de yoghurt samen met de geraspte knoflook. Breng op smaak met peper en zout.
- Verwarm de pitabroodjes of flatbreads in een warme oven of airfryer.
- Borstel de oesterzwammen schoon en snijd ze in hele dunne reepjes.
- Bak de oesterzwammen in een pan met hete knoflookolie en voeg tijdens het bakken de gyros kruiden toe. Breng op smaak met peper en zout.
- Snijd het kapje van de pitabroodjes en open ze voorzichtig.
- Lepel eerst de yoghurtsaus erin, hierop een beetje sambal, dan de ijsbergsla en de gebakken oesterzwammen.
- Serveer met wat tomatenblokjes en gehakte korianderblaadjes. Lepel er eventueel nog wat saus over.


