Labneh (of labne) lijkt een beetje op onze hangop (wat uitgelekte yoghurt is). Het wordt veel gegeten in de landen van het Midden-Oosten. Labneh maak je yoghurt welke je laat uitlekken in een schone doek. Ik heb er Griekse yoghurt voor gebruikt omdat ik deze lekker smeuïg vind en omdat deze zo dik is waardoor het niet zo lang hoeft uit te lekken. Je kunt het als dip gebruiken of op een geroosterde boterham en pitabroodjes. Het heeft een frisse en neutrale smaak, welke nog op smaak gebracht kan worden door verse kruiden, specerijen en/of noten. Ik mocht van Van Beekum Specerijen spinaziepoeder ontvangen en heb dit door de labneh gedaan. Het is dus Labneh met spinazie en knoflook geworden.
Ben je benieuwd wat ik nog meer met de spinaziepoeder heb gedaan? Bekijk dan dit recept voor Spinazie ananas smoothie.
Ingrediënten
- 500 ml Griekse yoghurt
- 1 el spinaziepoeder
- 2 teentjes knoflook, geraspt
- 1 el zeezout
- extra vergine olijfolie
- #extra nodig#
- zeef
- schaal of kom (waar de zeef op past)
- (thee)doek, schoon en koud gespoeld
Instructies
- Meng het zout, spinaziepoeder en knoflook door de yoghurt. Bekleed een zeef of vergiet met de doek en zet op een kom.
- Giet de yoghurt in de (thee)doek. Laat enkele uren tot een nachtje uitlekken voor smeuïge labneh. Hoe langer je het laat uitlekken, des te steviger wordt het.
- Doe de labneh over in een schaaltje, trek met een mes cirkels in de labneh en giet er een lekkere scheut goede olijfolie over. Ik heb er nog wat spinaziepoeder overheen gestrooid.