Ceviche van tonijn met grapefruit

Ceviche is een gemarineerde rauwe visgerecht wat oorspronkelijk uit Peru komt. De ceviche is al jarenlang ontzettend populair en eindelijk ben ik er aan toegekomen om een recept hiervoor te maken. Het is een Ceviche van tonijn met grapefruit geworden en ik kan jullie verklappen dat dit ontzettend lekker geworden is.

 

Ceviche

 

De rauwe vis wordt dus gemarineerd in een ’tijgermelk’. Dit is een marinade gemaakt van limoen- of citroensap gemengd met rode peper en knoflook. De vis ‘gaart’ in het zuur van de citrus en dit geeft ook een frisse smaak aan het gerecht.
In Zuid-Amerika wordt de ceviche vaak geserveerd op een tostada (een gefrituurde kleine tortilla). Lekker voor bij de borrel.

 

Tijgermelk

 

Het geheim van een goede ceviche is dus de tijgermelk. Dit bestaat dus uit citrussap, rode pepers, zout, ui en knoflook. Maar elke chef maakt hierop zijn eigen variant, zo kan je ook gember, koriander of sinaasappelsap of grapefruitsap gebruiken voor de marinade.
Ik heb een mix van grapefruit- en limoensap gebruikt. Had dit namelijk eens geproefd in een restaurant en vond deze combi zo lekker, dat moest ik natuurlijk zelf thuis uitproberen.

 

Vis

 

In principe kan je elk soort vis gebruiken voor een ceviche. Het belangrijkste is natuurlijk wel dat de vis supervers is. Vraag jouw visboer hiernaar. Ik heb tonijn gebruikt, maar je kunt ook
zeebaars, zalm, tong, heek of kabeljauw gebruiken. Hoe steviger de vis, hoe langer deze moet garen in de tijgermelk. Houdt daar wel rekening mee!
Serveer het gerecht onmiddellijk na het garen, zodat de vis niet te ver doorgaart en de smaken vers blijven. Als de vis niet meer doorschijnend is aan de buitenkant dan kan je ervan uitgaan dat het goed gegaard is.

 

Rauwe vis

 

Ben jij ook zo gek op ‘rauwe’ vis recepten? Probeer dan ook eens deze Aziatische haring tartaar of deze Gravad Lax met rode biet.

 

 

Recept Ceviche van tonijn met grapefruit:

Ceviche van tonijn met grapefruit. Dit is een feestelijk gerechtje, serveer het tijdens een speciaal etentje of met de feestdagen.
Voorbereidingstijd 15 minuten
Totale tijd 45 minuten
Gang Kerst, Tapas/Hapjes/Snacks, Vis, Voorgerechten
Keuken Zuid-Amerikaans
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

  • 2 cm verse gember
  • 1/2 rode peper
  • 4 takken koriander
  • 2 rode grapefruits
  • 1 limoen
  • ½ tl zeezout
  • 1 grote paarse wortel
  • 300 gr verse tonijn

Instructies
 

  • Schil de gember en rasp dit. Hak de rode peper fijn. Haal de korianderblaadjes van de steeltjes, leg de blaadjes in koud water en snijd de steeltjes fijn.
  • Pers 1 grapefruit en de limoen uit en meng het sap met de gember, rode peper, koriandersteeltjes en zout.
  • Schil de paarse wortel en snijd deze in dunne slierten met een spiralizer. Doe het in een diep bord en lepel hier twee eetlepels van de marinade en een eetlepel honing over.
  • Snijd de vis in dunne plakken en leg dit in de tijgermelk (marinade). Laat de tonijn afgedekt ongeveer een half uurtje marineren in de koelkast.
  • Snijd met een scherp mes de bovenkant en de onderkant van overgebleven grapefruit af. Zet deze op een snijplank en snijd van boven naar beneden in een ronde beweging de schil met het wit eraf. Snijd dan partjes uit de grapefruit en snijd dit in kleine stukjes.
  • Als de vis niet meer doorschijnend is, haal het dan uit de koelkast. Draai van de gemarineerde wortelslierten vier hoopjes en leg dit in het midden van de borden.
  • Leg hieromheen de plakjes tonijn. Lepel een klein beetje tijgermelk over de vis en garneer met de korianderblaadjes en stukjes grapefruit. Serveer direct.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating