Aziatische hotdog van knakwortel

Ik mocht een pakje Valerie Knakwortels uit Almere ontvangen. Nou ik was natuurlijk super benieuwd hoe dit zou smaken en ik kan je verklappen dat je helemaal niet in de gaten hebt dat je geen ‘echte’ hotdog eet. De smaak van de wortel is lekker en daarnaast heb ik er nog een Aziatische twist aan gegeven. Het is dus een Aziatische hotdog van knakwortel geworden.

 

Knakwortel

 

In plaats van een hotdog te serveren met een knakworst kan je deze ook maken met knakwortel. Een vegetarische vervanger van de hotdog. De knakwortel is gemaakt van bospeentjes welke gemarineerd zijn in gerookte specerijen. Dan wordt ze vacuüm gegaard tot ze zacht zijn, maar nog wel een lekkere knakbite hebben. Het is een 100% vegan product geschikt voor veganisten en vegetariërs.

 

Behalve lekker als hotdog is deze knakwortel natuurlijk in heel veel gerechten te gebruiken, zoals bijvoorbeeld op een stamppotje, een vegetarisch worstenbroodje of saucijzenbroodje, in een quiche, salade of soep. Overal waar je een worstje voor gebruiken zou, kan je dit heel goed vervangen door de knakwortel.

Aziatische hotdog van knakwortel

 

Broodje

 

Je kunt hotdog broodjes kopen voor dit recept, maar je kunt natuurlijk ook andere langwerpige broodjes zoals zachte puntjes of harde pistoletjes gebruiken.

 

Aziatische smaken

 

Door de ingelegde zoetzure rammenas, de furikake en de saus geef je deze hotdog een Aziatische smaak mee. De zoetzure rammenas heb ik zelfgemaakt, hoe je dat kunt doen lees je hier*. Het is heel simpel te maken, maar als je daar geen zin in hebt, kan je het vervangen door zoetzuur uit de supermarkt zoals Atjar of de pittige Kimchi.

 

Furikake** is een Aziatisch kruidenmengsel bestaande uit gedroogd zeewier, vis, groenten, wasabi, sesamzaadjes en zout. Het wordt gebruikt als smaakmaker op sushi, poke- of buddha bowl, ramen of rijst. Als je het niet vinden kunt in de supermarkt, vervang het dan door sesamzaadjes.

 

 

Recept Aziatische hotdog van knakwortel:

Aziatische hotdog van knakwortel. Een heerlijke vegetarische hotdog gemaakt van een gekruide wortel wat een mooie vervanger voor worst is.
Voorbereidingstijd 12 minuten
Bereidingstijd 3 minuten
Totale tijd 15 minuten
Gang Hoofdgerechten, Lunch, Makkelijke maaltijd, Vegetarisch
Keuken Aziatisch
Porties personen

Ingrediënten
  

  • 4 knakwortels
  • 4 hotdogbroodjes
  • 1 eetrijpe avocado
  • Ingelegde zoetzure rammenas*
  • 100 gr fijngesneden rode kool
  • 4 el furikake**
  • 4 el mayonaise
  • 2 el sojasaus
  • ½ tl Sriracha
  • zout

Instructies
 

  • Saus: meng alle ingrediënten met elkaar en breng de saus op smaak met een beetje zout.
  • Bereid de knakwortels volgens de aanwijzingen op de verpakking.
  • Bak de broodjes eventueel af in een hete oven.
  • Snijd de avocado doormidden, verwijder de pit en schil. Snijd het vruchtvlees dan in dunne plakken.
  • Snijd de broodjes doormidden en beleg ze met de rammenas en rode kool. Leg op elk broodje een knakwortel en verdeel de avocadoplakjes hiernaast.
  • Lepel de saus erover en bestrooi als laatste met de furikake.

2 reacties

  1. Hi Linda, volgens mij kan je de knakwortel alleen nog maar bij de Hanos, Sligro en Bidfood kopen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating