Gnocchi met Spekjes, Spinazie en Zongedroogde Tomaatjes

Sommige gerechten voelen meteen vertrouwd, alsof je ze al jaren maakt. Deze gnocchi met spekjes, spinazie en zongedroogde tomaatjes is er zo een. Comfortfood zonder zwaar te worden, rijk van smaak maar nog steeds licht genoeg voor een doordeweekse avond.

Deze gnocchi bereid in één pan, is het ultieme comfortfood. Klaar in slechts 20 minuten met een paar simpele ingrediënten. Het is de perfecte maaltijd die je met minimale inspanning klaarmaakt.

Gnocchi heeft iets zachts en ronds, het neemt smaken gretig op en zorgt voor dat fijne, bijna kussenzachte mondgevoel. In dit gerecht krijgt het gezelschap van knapperig gebakken spekjes, frisgroene spinazie en zongedroogde tomaatjes die net dat kleine zuurtje toevoegen. Samen vormen ze een mooie balans, elke hap blijft interessant.

De romige saus bindt alles zonder te overheersen. Met room en versgeraspte Parmezaanse kaas ontstaat een saus die zich om de gnocchi vouwt en alles bij elkaar houdt. Geen dikke laag, maar precies genoeg om het gerecht samenhang te geven. De kaas smelt langzaam en brengt die hartige diepte waar je even stil van wordt.

Dit is zo’n gerecht dat weinig vraagt, maar veel teruggeeft. Ideaal voor avonden waarop je wel iets warms en huiselijks wilt, zonder lang in de keuken te staan. Zet het op tafel, schuif aan en geniet. Soms is dat precies genoeg.

Gnocchi met Spekjes, Spinazie en Zongedroogde Tomaatjes

Tips:

  • Ik heb zelfgemaakte zongedroogde tomaatjes* gebruikt. Je kunt ze eventueel vervangen door verse cherrytomaten.
  • In plaats van gnocchi kan je dit gerecht ook heel goed maken met gewone pasta.
  • Voor meer eiwitten kan je kip, zalm of garnalen toevoegen.
  • Je kunt ook nog extra groenten toevoegen zoals geroosterde paprika’s, broccoli, asperges, artisjokken of champignons. Gebruik gewoon wat je lekker vindt of nog je in de koelkast hebt liggen.
  • Garneer met verse basilicum of fijngehakte bieslook.
  • Serveer er eventueel een simpele groene salade bij.
  • Overgebleven gnocchi kan je maximaal 3 dagen in een luchtdichte verpakking in de koelkast bewaren.

Als je dit gnocchi-recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling ⭐⭐⭐⭐⭐ achterlaten.

 

Recept Gnocchi met spekjes, spinazie en zongedroogde tomaatjes:

Deze gnocchi bereid in één pan, is het ultieme comfortfood.
Voorbereidingstijd 5 minuten
Bereidingstijd 15 minuten
Totale tijd 20 minuten
Gang Hoofdgerecht, Makkelijke maaltijd, Pasta's
Keuken Italiaans
Porties 2

Ingrediënten
  

  • 1 sjalotje
  • 2 teentjes knoflook
  • 75 gr spekreepjes
  • 1 tl Italiaanse kruiden
  • 2 tl tomatenpuree
  • peper en zout
  • 150 ml kippenbouillon
  • 100 gr baby spinazie
  • 75 ml room
  • zongedroogde tomaatjes*
  • 300 gr gnocchi
  • 40 gr geraspte Parmezaanse kaas

Instructies
 

  • Snipper het sjalotje en hak de knoflook fijn.
  • Zet een grote koekenpan met antiaanbaklaag op middelhoog vuur.
  • Voeg de bacon toe en bak tot deze knapperig is. Haal de bacon uit de pan en leg deze op een bord met keukenpapier.
  • Zet het vuur lager (middelhoog), voeg sjalot en knoflook toe en bak ze 1 minuut.
  • Roer de Italiaanse kruiden, tomatenpuree en peper en zout erdoor. Bak nog 1 minuut.
  • Giet de kippenbouillon erbij en breng aan de kook.
  • Voeg nu de spinazie toe en roer tot deze geslonken is.
  • Giet de room erbij en breng opnieuw aan de kook.
  • Voeg vervolgens de ongekookte gnocchi toe en laat 2 minuten sudderen.
  • Zet het vuur laag (middelhoog) en roer de Parmezaanse kaas erdoor.
  • Voeg tot slot de zongedroogde tomaten toe. Garneer met knapperig spek.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating