Andijviestamppot met Spaanse gehaktballetjes

Ik ben dol op andijviestamppot en kwam tot de ontdekking dat ik hiervan maar twee recepten heb staan op de site. Vandaag heb ik een heerlijke andijviestamppot met Spaanse gehaktballetjes gemaakt, een Hollandse stamppot met een Spaanse twist. En die is echt superlekker geworden, daarom hier het recept voor jullie.

 

Stamppot

 

Wij Hollanders stampen wat af als het kouder wordt. Stamppot is toch wel een oer-Hollands gerecht. Ik ben er gek op. En die oer-Hollandse andijviestamppot heb ik nu een Spaanse twist gegeven door er Spaanse gehaktballetjes oftewel Albóndigas bij te serveren. Een lekkere en bijzondere manier om de stamppot op te pimpen.

 

Waar je vroeger de geijkte stamppotten had, maken we nu van bijna alle soorten groenten en aardappelen een stamppotje. Wat dacht je bijvoorbeeld van deze bijzondere Stamppot knolselderij met paddenstoelen, Rode bietenstamppot met mierikswortel en dille, Boerenkoolstamppot met zoete aardappelen, Zoete aardappel pastinaak bietenstamppot met dukkah pesto, of Stamppot van kool en prei met salsa verde? Klinkt goed toch? Er staan nog veel meer stamppotrecepten op de site, zoek ze maar eens op.

Andijviestamppot met Spaanse gehaktballetjes

 

Andijvie

 

Natuurlijk kan je tegenwoordig voorgesneden andijvie kopen in de supermarkten, maar ik koop het liefst stronken andijvie en snijd dit zelf. Maar ik snap dat gemak de mens dient en dat je voor de voorgesneden groenten gaat, maar de verse bevat toch meer vitaminen en is een stuk goedkoper.
Andijvie heeft een klein bittertje net zoals de witlof. Deze twee zijn dan ook verwant aan elkaar. Deze groente kan je op verschillende manieren bereiden, koken, roerbakken, in een stamppot of in een salade.
Vroeger aten wij andijvie met een sausje, misschien moet ik dat ook nog maar eens proberen.

 

Spaanse gehaktballetjes*

 

Dit zijn gemakkelijk te maken, heerlijk geruststellende en lekkere gehaktballetjes in tomatensaus. Je kunt ze als tapas serveren maar als hoofdgerecht met rijst of pasta zijn ze ook heel erg lekker. Of serveer de balletjes op een broodje. Gehaktballetjes in tomatensaus zijn altijd lekker en deze Albóndigas zijn heel bijzonder.
En bij deze stamppot zijn ze ook niet te versmaden, het is weer eens wat anders dan een rookworst.
Mocht je liever een vegetarische stamppot eten, koop dan vegetarische balletjes en maak dan deze lekkere saus erbij.
Het recept voor de Spaanse gehaktballetjes, vind je hier.

 

Als je dit recept hebt gemaakt en het lekker vond, kan je hieronder een reactie en beoordeling achterlaten.

 

 

Recept Andijviestamppot met Spaanse gehaktballetjes:

Andijviestamppot met Spaanse gehaktballetjes. Hollandse stamppot met een Spaanse twist. En die is echt superlekker geworden, daarom hier het recept.
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 30 minuten
Totale tijd 40 minuten
Gang Hoofdgerechten
Keuken Nederlands
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

  • 1 kilo kruimige aardappelen
  • 125 gr spekreepjes
  • 1 teentje knoflook
  • olijfolie
  • 1 tl gerookte paprikapoeder
  • 500 gr andijvie, gesneden
  • peper en zout
  • Spaanse gehaktballetjes*

Instructies
 

  • Maak eerst de Spaanse gehaktballetjes volgens het recept*.
  • Schil de aardappelen en zet ze net onder water. Breng de pan met aardappelen aan de kook en kook ze in ongeveer 20 minuten gaar.
  • Giet ze af (vang wat kookvocht op) en doe de aardappelen weer terug in de pan. Stamp ze fijn met een stamper.
  • Meng wat aardappelkookvocht en olijfolie door de puree en breng op smaak met zout en lekker veel peper.
  • Bak ondertussen de spekreepjes met de gerookte paprikapoeder goudbruin in een hete hapjespan of wok in een beetje olie.
  • Voeg op het laatst de geraspte knoflook toe en bak even mee.
  • Zet het vuur dan laag en meng de gesneden andijvie door de spekjes zodat het iets slinkt.
  • Meng nu de andijvie en spekjes door de aardappelpuree.
  • Serveer het met de Spaanse gehaktballetjes.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe Rating