Stamppot van kool en prei met salsa verde. Ik had nog restjes kool liggen, een prei en salsa verder en heb daar deze Stamppot van kool en prei met salsa verde van gemaakt.
Voorbereidingstijd 10 minuten min
Bereidingstijd 25 minuten min
Totale tijd 35 minuten min
Gang Hoofdgerechten
Keuken Nederlands
- 1 kilo kruimige aardappels
- 200 ml melk
- 1 klont roomboter
- 1 prei
- 1 teentje knoflook
- 4 takjes tijm, blaadjes ervan
- 1 Chinese kool
- 1/2 savooiekool
- peper en zout
- salsa verde*
Schil de aardappels, snijd ze in stukken en zet ze in ruim water met een beetje zout op het vuur. Breng aan de kook en kook ongeveer in 20 minuten gaar. Giet ze dan af.
Snijd de prei in dunne ringen en spoel de prei schoon onder koud water. Laat goed uitlekken.
Pel en snipper de knoflook. Snijd de Chinese en savooie kool in dunne reepjes.
Bak de prei in een grote hapjespan of wok met een scheut olijfolie. Voeg de knoflook en tijmblaadjes toe en bak minstens 2 minuten op halfhoog vuur.
Zet het vuur nu hoger en roerbak de kool in de pan.
Giet de aardappels af en stamp ze fijn samen met de melk en boter. Breng op smaak met peper en zout.
Voeg de aardappelpuree bij de kool en verwarm het geheel nog even terwijl je blijft omscheppen.
Schep de stamppot op de borden, maak een kuiltje met een lepel en lepel hierin de salsa verde. Serveer eventueel nog met een rookworst erbij.