Geroosterde spruitjes met pomelo. Als je niet van spruitjes houdt, moet je toch eens deze geroosterde spruitjes met pomelo proberen. Zo lekker.
Voorbereidingstijd 15 minuten min
Bereidingstijd 30 minuten min
Totale tijd 1 uur uur 45 minuten min
Gang Bijgerechten, Kerst, Salades, Vegetarisch
Keuken Midden Oosten
- 100 gr kristalsuiker
- 2 kaneelstokjes
- 5 steranijs
- 3 el citroensap
- 1 pomelo
- 600 gr spruitjes, schoongemaakt
- 250 gr ui
- 5 el olijfolie
- 2 el koriander, gehakt
- peper en zout
Verhit de oven op 220˚C. Snijd de spruitjes doormidden en schil en snijd de ui in stukken.
Leg de spruitjes en ui in een ovenschaal, giet er wat olijfolie over en bestrooi met peper en zout.
Rooster de spruitjes ongeveer 30-35 minuten in de oven tot ze goudbruin en (beet)gaar zijn.
Haal de schaal uit de oven en laat afkoelen.
Pomelo bereiden: doe de suiker, kaneelstokjes, steranijs in een pannetje samen met 100 ml water. Breng het aan de kook en laat ongeveer 1 minuut koken tot de suiker is opgelost.
Haal de pan dan van het vuur en meng de citroensap erdoor en laat afkoelen.
Verwijder de schil van de pomelo en snijd de partjes eruit (vruchtvlees zonder het witte membraan).
Snijd de partjes in stukjes en doe ze in het pannetje met de kruidige siroop. Laat minimaal een uur marineren, af en toe roerend. Giet de pomelo dan af (vang de siroop wel op) en verwijder de kaneelstokjes en steranijs.
Serveer de afgekoelde spruitjes en ui samen met de pomelo in een mooie schaal. Giet er een beetje en 1 eetlepel van de kruidige siroop erover. Bestrooi met de korianderblaadjes.