Ga terug
–+ servings
Coquilles met kappertjes en citroen. Dit is een feestelijk gerechtje om te bereiden voor een speciaal etentje thuis. Maak het bijvoorbeeld met de Kerstdagen
Voorbereidingstijd 7 minuten
Bereidingstijd 8 minuten
Totale tijd 15 minuten
Gang Kerst, Vis, Voorgerechten
Keuken Frans
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

  • 12 coquilles
  • peper en zout
  • 2 el olijfolie
  • 2 el boter
  • 1 teentje knoflook, geraspt
  • 1 glas witte wijn*
  • 1 citroen, rasp en sap
  • 2 el kappertjes
  • 1 tl Dijonmosterd
  • 1 el gehakte bieslook
  • 4 citroenschijfjes

Instructies
 

  • Dep de coquilles droog met keukenpapier en bestrooi ze met peper en zout.
  • Laat ze 10 minuten op kamertemperatuur komen.
  • Verhit een bakpan met de olijfolie op middelhoog vuur en bak hierin de coquilles aan beide kanten goudbruin in ongeveer 1 minuut per kant.
  • Voeg de boter toe aan de pan en wentel de coquilles nog even hierin. Haal de coquilles uit de pan en leg ze op een warm bord.
  • Voeg nu de knoflook toe in de pan en bak dit even (zonder bruin te laten worden). Giet de wijn erbij en breng dit aan de kook.
  • Doe nu citroenrasp, sap en de kappertjes erbij en laat de saus tot de helft inkoken.
  • Haal de pan van het vuur en meng de Dijonmosterd erdoor en verwarm de coquilles nog even in de saus.
  • Proef of de saus voldoende op smaak is. Verdeel de coquilles over de bordjes of schelpjes, lepel de saus erover en bestrooi met de bieslook. Serveer met een schijfje citroen.