Chiapudding met geroosterde aardbeien. Door de aarbeien te roosteren in de oven krijg je een intensere en zoetere aardbeiensmaak.
Voorbereidingstijd 5 minuten min
Bereidingstijd 20 minuten min
Totale tijd 25 minuten min
Gang Nagerechten, Ontbijt, Tussendoortje
Keuken Nederlands
- 150 gr aardbeien
- 2 el honing
- 400 ml Griekse yoghurt
- 1 schep Whey poeder
- 35 gr chiazaadjes
Verwarm de oven voor op 200˚C. Leg de aardbeien in een ovenschaal en giet er de honing oven.
Zet de schaal in de oven en rooster de aardbeien ongeveer 20 minuten. Haal uit de oven en laat afkoelen. Prak de aardbeien dan iets fijner met een vork.
Meng in een kom de yoghurt met de Whey poeder. Giet het sap van de aardbeien bij de yoghurt en roer dit samen met de chiazaadjes erdoor. Laat iets opstijven.
Verdeel nu de helft van de chiapudding over de twee glazen en verdeel hierop de helft van de geroosterde aardbeien.
Lepel nu de rest van de chiapudding op de aardbeien en verdeel hierop de rest van de aardbeien. Laat de glazen afgedekt een nachtje in de koelkast staan.